OTOGAR KAVŞAĞI KÖPRÜSÜ İLE BAĞLANTI YOLLARI HİZMETE GİRDİ

OTOGAR KAVŞAĞI KÖPRÜSÜ İLE BAĞLANTI YOLLARI HİZMETE GİRDİ

Yalova şehir trafiğini rahatlatmak ve kuzey-güney aksında yol standardını yükseltmek amacıyla inşa edilen Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları 26 Ocak Perşembe günü Bakan Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’nun katıldığı törenle hizmete sunuldu.

Törende bir konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu, Yalova ilinin hem sanayi hem de tarım alanında yükselen bir değer olduğunu kaydederek, Marmara ve Ege bölgeleri arasında ana ulaşımı sağlayan kuzey-güney yönlerinde uzanan karayolu bağlantıları ile önemli bir kavşak noktası konumunda bulunduğunu belirtti.

“Yalova’yı İstanbul’a adeta kapı komşusu yaptık”

Yalova’nın ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkında olduklarını dile getiren Karaismailoğlu, “Tüm projelerimizi yakinen takip ediyoruz. İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile Yalova’yı İstanbul’a adeta kapı komşusu yaptık. Yalova’yı gemi inşa sanayi merkezlerinden biri yaptık. Bugün, büyük bir memnuniyetle milletimizin hizmetine sunduğumuz Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları da kentin kuzey-güney aksında bulunan ve ulaşımdaki önemini artıran, karayolu bağlantılarını güçlendiren bir yatırım oldu.” ifadelerini kullandı.